fbpx Skip to content

Як перевірити швидість мережі Інтернет :

Якщо вам необхідно перевірити швидкість вашого підключення до мережі Інтернет, ви можете скористатися сервісом speedtest.net

Для найбільш достовірної перевірки швидкості з’єднання з Інтернет через Speedtest або інші сервіси, необхідно:

  • Підключити мережевий кабель безпосередньо до комп’ютера (в мережеву плату), минаючи роутери, точки доступу та інше активне мережеве обладнання. Залиште одне відкрите вікно і одну вкладку вашого інтернет-браузера зі сторінкою Speedtest.

  • При тестуванні швидкості, необхідно припинити всі завантажування, які можуть вплинути на результати вимірювань (Emule, DC ++, торрент-клієнти та інші). Якщо у вас встановлені антивіруси – рекомендуємо їх відключати під час тестування каналу. 

  • Після відключення всіх програм, які вимагають інтернет-з’єднання, переконайтеся в цьому, натиснувши Ctrl + Shift + Esc (для Windows), потім перейдіть до розділу “Мережа” і подивіться на графіки активності Інтернет-з’єднання. Якщо шкала не підіймається вище позначки 1%, то ви зробили все правільно.

ПРИМІТКА:  Мережева активність при відключених файлообмінних програмах і відсутності запитів браузера, може свідчити про те, що в даний момент йде оновлення будь-якого встановленого на вашому комп’ютері ПО або про наявність вірусу.

  • Далі, у цьому ж вікні (Диспетчер завдань Windows) перейдіть до розділу “Швидкодія” і, спостерігаючи за завантаженням процесору, проведіть тест. Під час тесту завантаження процесору не повинно бути 100%.

  • Для достовірності проведіть тест декілька разів із проміжком у 5-10 хвилин.

Ще раз акцентуємо вашу увагу на те, що мережевий кабель, наданий провайдером, потрібно підключити безпосередньо в мережеву карту комп’ютера/ноутбука, а не в роутер або точку доступу wi-fi. Інакше, тести швидкості можуть бути некоректними. Проте, слід пам’ятати, що speedtest.net – не є абсолютно достовірним джерелом перевірки швидкості роботи Інтернет.